Güncel:
Gökhan Gedikli: 'Vergide Adalet İstiyoruz. Canını Dişine Takmış Emekçinin Yakasını Bırakın.  Vergide Adaletsizliğe Hayır!”

 Trabzon'da kutlanacak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı öncesinde Türk-İş Trabzon İl Temsilcisi ve Türkiye Yol-İş Sendikası Genel Sekreteri Gökhan Gedikli,  1 Mayıs bileşenleriyle birlikte Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Gökhan Gedikli açıklamasında: “İşçiler kamu emekçileri, emekliler, çiftçiler, işsizler, yoksullar, kadınlar, gençler, yoksulluğa ve sömürüye “hayır” diyenler, Eşit, özgür, adaletli, huzurlu ve demokratik bir Türkiye hedefleyenler, Çağrımız sizedir!

ÇAĞRIMIZ, İşsizliğe, İş cinayetlerine, Esnek çalışmaya, Taşeronlaşmaya, sendikasız çalıştırmaya, Güvencesiz çalışmaya, Vergide adaletsizliğe hayır, yani az alandan az, çok alandan çok vergi alınmasını isteyenlere,  Gidin zenginden servet vergisi alın, evine ekmek götürmek için canını dişine takmış emekçinin yakasını bırakın  diyenlerin ÇAĞRISIDIR!

Bugün tüm dünyada işçiler, bir asır önce 8 saatlik çalışma uğruna canlarını veren emekçi kardeşlerini anmaya hazırlanırken, günümüzde hala pek çok ülkede, insan onuruna yakışmayan çalışma koşullarının var olmasına isyan ediyor, Emeğin uğradığı haksızlıklara karşı hep birlikte sesini yükseltiyor. Bugünde Çalışma hayatındaki sorunlarımızın devam ettiğini görüyoruz. Bu sorunlar yoksulluk, işsizlik, özellikle gençlerimizin işsizliği, gelir dağılımındaki adaletsizlik, kayıt dışı istihdam, vergide adaletsiz yapı, sosyal güvenlik, sendikasızlaştırma, sendikal örgütlenmede sıkıntılar, güvencesiz çalışma, iş kazaları sonucu meydana gelen ölümler, taşeron işçilik, kiralık işçilik ve kıdem tazminatı konusudur.

Bütün bunlar yaşanılırken, özelleştirme politikalarıyla kurumlarımız tek tek satılmakta, fabrikalar ya kapatılıp, ya da sermayeye peşkeş çekilmeye devam edilmekte, halkın gerçek gündemi olan açlık, yoksulluk ve işsizlik adeta gözden kaçırılmaya çalışılmaktadır.

Devleti küçültme adı altında başta eğitim, sağlık ve sosyal güvenlik olmak üzere kamu hizmetleri tasfiye edilmiş, paralı hale getirilmiştir. Giderek artan borçlarla tarım can çekişiyor, esnaf kan ağlıyor, emekliler çile çekiyor ay sonunu getiremiyorlar, ücretler yüksek enflasyona yenik düşüyor, sosyal haklarımıza yönelik saldırılar devam ediyor.

Tüm olumsuzluklar karşısında bu yılki 1 Mayıs daha da önemli bir hale gelmiştir. Bu anlamda 1 Mayıs’ı ilimizde hep birlikte emeğin, birlik, mücadele ve dayanışma günü olarak tüm renklerimiz ve farklılıklarımızın bir arada olacağı bir şekilde kutlayacağız.  Buradan ilimizde bulunan tüm siyasi parti, sendika, sivil toplum örgütü ve halkımızı 1 Mayıs 2024 Çarşamba günü saat 13.00’de Cumhuriyet Caddesi eski Tedaş önünde buluşup, Meydan’da yapacağımız mitinge birlik ve dayanışma bayramımıza davet ediyoruz. Ekmek, barış, özgürlük, adalet, eşitlik, demokrasi, dayanışma, insan onuruna yakışır bir gelecek için haydi 1 Mayısa” dedi.


Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Soner Yıldırım: “Türk Bağımsızlık Hareketi...

Haberi Oku