Ekonomi:
CHP Trabzon'dan zam tepkisi! 'Bu milletin yakasından düşün...'
 

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon İl Başkanı Mustafa Bak, açıklanan zam oranlarına tepki gösterdi.

Mustafa Bak yaptığı açıklamada, "Açıklanan emekli zammı tam anlamıyla AKP iktidarının bugüne dek uyguladığı ekonomi politikalarının iflas ettiğini ve artık bu ülkeyi yönetemediğinin en net göstergesidir. Yapılan bu zam oranı ile zaten açlık sınırının altında yaşayan emekli vatandaşlarımızı ölüme terk etmekten başka bir şey değildir. Bunu hangi vicdan kabul eder anlamış değiliz.

 

Devletin resmi istatistik kurumu enflasyon verilerini yayınlıyor. Neymiş 6 aylık enflasyon oranı %24,73 olarak gerçekleşmiş. Bağımsız istatistik kuruluşlarına göre ise bu oran en az %41,16 olarak gerçekleşmiştir. Buradan soruyorum. Madem öyle sadece üç gün önce elektrik fiyatlarına neden %24,73 değil de %38 zam yaptınız?

Üstelik 3 milyon 600 bin emeklinin kök maaşı 10 bin liranın altında. Bu yapılan zamlarla bile hâlâ daha 10 bin liraya ulaşamayan emekli vatandaşlarımız var. Bu insanlara yazık, günah değil mi?

 

Ayrıca Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan asgari ücretliye zam yapmayı düşünmediklerini, yine Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in "Asgari ücret düşük değil" derken açıklanan 6 aylık enflasyon oranına göre asgari ücretlinin bugünkü reel maaşının 12 bin 797 liraya düştüğünden haberiniz var mıdır acaba!

Üstelik Akaryakıt ve tekel ürünlerindeki ÖTV'yi artırmakla emekliye zam olarak verdiğiniz farkı yine onlardan alacaksınız.  İşte burada samimiyet yok, vicdan hiç yok. Artık bu milletin yakasından düşün bir zahmet…” ifadelerini kullandı.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

ÇORUH EDAŞ’TAN SÜRMENE SANAYİ SİTESİ’Nİ...

Haberi Oku