Ekonomi:
Sağlık Turizmi Projesi sektörde sinerji oluşturdu
 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) tarafından yürütülen ve Ticaret Bakanlığı'nın HİSER projeleri çerçevesinde desteklediği Trabzon Sağlık Turizmi Projesi değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Proje katılımcılarından Medical Park Karadeniz Hastanesinin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mehmet Çelebi, TTSO Meclis Kâtip Üyesi ve Sağlık Turizmi Proje Yetkilisi Mehmet Üçüncüoğlu, Trabzon'da sağlık turizmi yetki belgesiyle faaliyet gösteren hastane, sağlık kuruluşu ve turizm acentesi yetkilileri katıldı.

USTA: TTSO'NUN PROJESİ SEKTÖRDE SİNERJİ OLUŞTURDU

Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, TTSO'nun projesinin sektörde bir sinerji oluşturduğunu ifade ederek, "Güzel bir birliktelik içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Birlik olmadan hiçbir şey olmaz. Bunu da sağladığımızı düşünüyorum" dedi.

ÇELEBİ: VERİM ALINMAYA BAŞLANDI

TTSO Başkan Yardımcısı Mehmet Çelebi, Türkiye'de sağlık turizmi projesi uygulayan tek oda olduklarını vurgulayarak, "Bugüne kadar yaptığımız çalışmaları bir tohum ekme olarak adlandırabiliriz. Verim almaya başladık ve inşallah bu verim daha da artacak" ifadesini kullandı.

ÜÇÜNCÜOĞLU YAPILAN ÇALIŞMALARI ANLATTI

TTSO Meclis Kâtip Üyesi ve Sağlık Turizmi Proje Yetkilisi Mehmet Üçüncüoğlu ise yolun başında olduklarını ifade ederek, "Ancak bu birlikteliği sağlamak bile çok önemliydi. Şu anda Tiflis - Trabzon direkt seferleri için uğraşıyoruz. Biliyorsunuz koltuk garantisi istekleri var ve bu konuda şehrin gerekli heyecanı göstermesini, sorumluluğu almasını bekliyoruz. Gürcü yetkililerden aldığımız bilgilere göre Tiflis bölgesinden gelip şehrimizi karayoluyla geçerek diğer şehirlere giden binlerce hasta var. Bu hastaların Trabzon'a çekilmesi için de uçak seferleri başlayana kadar Tiflis'ten karayoluyla VIP servis çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bakü'ye başlatılan direkt seferler haftada 4'e çıktı. Tiflis'te de bu başarıya ulaşacağımıza inanıyoruz. Ayrıca sağlık turizmiyle ilgili bastırılan broşür ve kitapçıkların havalimanı, turizm danışma büroları gibi turistlerin yoğun olduğu noktalarda dağıtılmasıyla ilgili yetkili makamlara girişimde bulunduk ve sonuçlanmasını bekliyoruz" ifadesini kullandı. Toplantıda daha sonra katılımcılar görüşlerini açıklayarak projenin bundan sonraki aşamaları konusunda katkıda bulundu.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

ÇORUH EDAŞ’TAN SÜRMENE SANAYİ SİTESİ’Nİ...

Haberi Oku