Güncel:
Trabzon Havalimanı'mızın Yetersizliğinin Faturası Turizmcilere Kesilmemelidir !
 

Trabzon Havalimanı'nın güvenliğini ve düzenini sağlamak amaçlı, Trabzon Valiliği tarafından alınan kararla ilgili olarak TÜRSAB Bölge Başkan Yrd. Mehmet Ali Tuna açıklamalarda bulundu.

 

"Belirtilen uygulamanın turizmcileri olumsuz etkileyeceğini düşünmekteyiz. Kararın duyurulması öncesinde bizlerle ve sektörle detaylı bir değerlendirme yapılması uygun olurdu.

 

Hepimizin bildiği üzere, mevcut havalimanımız, bölge turizminin kapasitesinin çok altında. İnşaat sürecinde katlı olarak yapılmayan otopark alanı da oldukça yetersiz. Birkaç uçak üst üste geldiğinde otopark alanları tamamen doluyor, seyahat acentalarının transfer faaliyetleri sorunlu ve sıkıntılı yürütülüyor. Valiliğimizce alınan karar, şehrimizin turizmini, turizm hizmeti veren seyahat acentalarını ve misafirleri olumsuz etkileyecektir.

 

Yeni havalanı inşaasının uzunca yıllar alacağı düşünüldüğünde, transfer faaliyetlerimizle ilgili tüm süreçler, havalimanımızın yetersizlikleri dikkate alınarak iyileştirilmeli ve turizmimizin zarar görmeyeceği şekilde çözümler üretilmelidir. Tabi ki bunlar birlikte, objektif, doğru değerlendirmelerle olur. Otopark ve karşılama alanı yetersizliğinin çözümü bolca trafik cezası düzenlemek değildir.

 

Havalimanımızın mevcut eksikleri ve yetersizliklerinin faturası turizme kesilmemesi gerektiğini tüm kamuoyu ile paylaşmak isteriz.

 

İlgili tüm kurumlar ve sektör paydaşları bir araya gelerek çözüm odaklı uygulamalar üretilmeliyiz, sorunları minimize etmeli ve havalimanının ihtiyaçlara cevap vermesini sağlamalıyız. 

 

Alınan kararın ve havalimanında yapılacak uygulamaların, açıklamada belirttiğimiz detaylar göz önünde bulundurularak yeniden değerlendirilmesini başta sayın Valimize arz etmeyi görevimiz ve sorumluluğumuz olarak görüyoruz.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

DOĞALGAZ ABONESİ OLMAYAN İŞLETMELERE CEZA...

Haberi Oku