Eğitim:
ÇORUH EDAŞ SAHA EKİBİNE GÜVENLİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ
 

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yaklaşık 1,5 milyon aboneye elektrik dağıtım hizmeti sunan Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ)saha ekibi trafikte olası kaza ve arıza risklerini azaltmak adına “Güvenli Sürüş Eğitimi” aldı.

 Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon olarak 5 il 61 ilçede elektrik dağıtım hizmeti sunan Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ),yıl boyunca alt yapıve üst yapı yatırımlarının yanı sıra çalışan odaklı yatırımlarına da hız kesmeden devam ediyor.Uzmanlık gerektiren konularla ilgili verdiği eğitimlerle çalışanlarını yıl boyunca destekleyen Çoruh EDAŞ, sahada görev yapan 196 çalışanınauzmaneğitmenlerle“Güvenli Sürüş Eğitimi” verdi.Eğitim kapsamında trafikte olası tehlikeleri öngörebilme, kaza risklerinin azaltılması, psikomotor hareketlerin geliştirilmesi içeren temel sürüş güvenliği modülleri yer aldı. Aynı zamanda 4x4 araçların özellikleri ve kullanılması, arazideki olası risklerin bertaraf edilmesi, kullanılan araçların elektronik ve mekanik özellikleri, sepetli araçlar için egzoz freni, uygun devir aralığı gibi araç kullanımı hakkında bilgilendirmeler içeren eğitimler ile sürüşgüvenliğinin artırılması ve arıza riskinin azaltılması hedefleniyor.

  

AYDIN: “SAHA EKİPLERİMİZİN GÜVENLİĞİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Çalışan odaklı yatırımlarıyla da fark yaratmaya devam ettiklerinin belirtenÇoruh EDAŞ Şirket Müdürü Mehmet Aydın,“Hizmet alanımızda yer alan illerde kesintisiz enerji odaklı çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bu çalışmalarıbölgelere ulaştıran saha çalışanlarımızıngüvenliğibirincil önceliğimiz. Bölgede enerji arz güvenliği için yaptığımız yatırımların yanı sıra yıl boyunca çalışanlarımıza uzmanlık gerektiren konularda da eğitimler vermeyi sürdürüyoruz.Güvenli Sürüş Eğitimi ile trafikteki risklere karşı saha ekibimizi bilgilendirmeyi ve olası tehlikelere karşı daha hazırlıklı hale getirmeyi hedefledik. Aynı zamanda araçlarda yer alan uydu takip sistemi aracılığı ile araçlardan alınan bilgileri uzman eğitmenlerimiz ile yorumlayarak saha ekibimizin sürüş esnasındaki gelişime açık noktalarını onlarla paylaştık ve güvenli bir sürüşiçin uzmanlar ile yol gösterdik” dedi.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

ÇORUH EDAŞ “TEMİZ ÇEVRE, TEMİZ DÜNYA”...

Haberi Oku