Eğitim:
Teknoloji Festivali için heyecan dorukta!
 

Trabzon Teknoloji Derneği tarafından düzenlenen, Türkiye'nin yöresel sorunlara çözüm arayan ilk teknoloji festivali olan Trabzon Teknoloji Festivali için heyecan dorukta! Eylül ayında kurulan festival komitesi, teknoloji ve yerel kültürü bir araya getirme vizyonuyla hareket ediyor. Festival, Trabzon’un zengin kültürel mirasını teknoloji ile harmanlayarak yeni bir soluk getiriyor.

 

 

Şu ana kadar festival için 139 proje başvurusu yapıldı. Bu projeler, yenilikçi fikirler ve teknolojik çözümler içeriyor. Başvurulan projeler arasında yapay zeka, sürdürülebilir teknolojiler, yazılım geliştirme ve daha pek çok alanda öne çıkan çalışmalar bulunuyor. Her bir proje, bölgesel kalkınmayı destekleme ve teknolojiyi halka daha yakın hale getirme potansiyeli taşıyor.

 

Geçen hafta yapılan ön değerlendirme ile projeler, alanında uzman isimler tarafından incelendi. Bugün KTÜ Teknokent' te uygulaması başlayıp yaklaşık 10 gün sürecek olan Proje Sunumlarında ise hangi projelerin festival kapsamında sergileneceğine karar verilecek. Değerlendirme süreci, objektif kriterlere dayanarak, her projenin orijinalliği, uygulanabilirliği ve etki alanına göre yapılıyor.

 

 

Bu festival, hem yerel halkın hem de Türkiye genelinden ziyaretçilerin ilgisini çekmeyi amaçlıyor. Halkın tüm kesimlerinin katılabileceği, eğlenceli vakit geçirebilecekleri  serbest etkinlik alanları ile aynı zamanda yerel sanatçıların  performanslarını sergilemeye fırsat bulabilecekleri konserler,  Trabzon'un kültürel değerlerini yansıtacak.

 

Trabzon Teknoloji Festivali, bölgesel inovasyonu teşvik etmek ve genç nesillere ilham kaynağı olmak üzere tasarlandı. Festival, Trabzon'un teknolojik potansiyelini ulusal ve uluslararası arenada gösterme fırsatı sunarken, katılımcılara eğlenceli ve öğretici bir deneyim vaat ediyor.

 

Basın bültenimizde belirtildiği üzere, tüm gelişmeleri ve festivalle ilgili detayları paylaşmaya devam edeceğiz. Herkesi bu benzersiz etkinliğe katılmaya ve teknolojinin kültürle buluştuğu bu festivalde yer almaya davet ediyoruz. Trabzon Teknoloji Festivali, yeni fikirlerin ve projelerin keşfedildiği bir platform olarak hafızalarda yer edinecek.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

KTÜ Fark Et Fark Yarat Grubu’nun sloganı...

Haberi Oku