Ekonomi:
ÇORUH EDAŞ TRABZON'U YATIRIMLARIYLA AYDINLATIYOR
 

Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde 6 kilometrelik güzergâh üzerinde 5,8 milyon TL’lik aydınlatma yatırımını hayata geçiren Çoruh EDAŞ, son bir yıl içerisinde Trabzon’a toplam 1,2 milyar TL yatırım yaptı.

 

 

Çoruh EDAŞ, 2024 yılı yatırım programı kapsamında Trabzon’un Beşikdüzü ilçesinde Eynesil Tüneli-Beşikdüzü Şalpazarı güzergâhında yaklaşık 6 kilometrelik ilave aydınlatma yatırımı gerçekleştirdi.

 

Toplam 5,8 milyon TLbütçeyle gerçekleştirilen yatırım kapsamında 8 bin 225 metre kablo, 178 adet direk ve 251 adet led armatür montajı yapan Çoruh EDAŞ, bölgede bulunan akaryakıt istasyonu ve aydınlatma şebekesinin enerji ihtiyacını karşılamak adına 690 metrelik yüksek gerilim yeraltı şebekesi ile bir adet ilave trafo postası montajı da gerçekleştirdi.

 

Elektrik dağıtım hizmeti sundukları 5 ilde artan talebi karşılayabilmek adına yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini belirtenÇoruh EDAŞ Şirket Müdürü Mehmet Aydın, “Trabzon’da ve sorumlu olduğumuz tüm illerde her geçen gün sayısı artan abonelerimizin enerji ihtiyaçlarını karşılarken, aynı zamanda aydınlatma yatırımlarımızla da cadde ve sokaklarımızı daha modern ve güvenli bir hale getirmeyi hedefliyoruz. Elbette tüm projelerimizin odağında kesintisiz enerji arzı sunma hedefimiz ve müşteri memnuniyeti var” açıklamasında bulundu. Aydın, “Çoruh EDAŞ olarak, güvenli ve ışıl ışıl bir Trabzon için çalışırken öncelikli olarak yaya ve araç güvenliğini sağlamayı amaçlıyoruz.Faaliyet gösterdiğimiz her ilde müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkarma hedefimiz doğrultusundaaydınlatma, yenileme, bakım ve onarım çalışmalarımızısürdüreceğiz”ifadelerinde bulundu.

 Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

ORTAHİSAR’DA BULUNAN 6 ADET TAŞINMAZ İHALE...

Haberi Oku