Ekonomi:
İş gücüne 115 genç kazandırıldı

 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TTSO) eğitimde ve istihdamda olmayan gençlerin nitelikli iş gücüne kazandırılmasının hedeflendiği "Let's NEET Up! - Haydi Gençler İleri" projesinde eğitimlerini tamamlayan 115 kursiyere sertifikaları törenle verildi. Mart ayı sonuna kadar hepsinin Mesleki Yeterlilik Belgesi alması hedeflenen kursiyerlere TTSO ve İŞKUR da iş bulma süreçlerinde destek verecek.

5 ALANDA EĞİTİM ALDILAR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi bünyesinde, TTSO yürütücülüğünde ve DOKA ortaklığında devam eden "Let's NEET Up! - Haydi Gençler İleri" projesinde Ekim ayında başlayan mesleki eğitim süreci, seminer programlarının tamamlanması ile sona erdi. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan 115 genç için düzenlenen sertifika törenine TTSO Başkanı Erkut Çelebi, Başkan Yardımcısı Ahmet Kazaz, eğitimlerde görev alan öğretim üyeleri ve eğitmenler katıldı. Satış Elemanı alanında 28, Ön Muhasebe alanında 20, Ön Büro Personeli alanında 29, Kat Hizmetleri Görevlisi alanında 11 ve Dış Ticaret Uzmanı alanında 27 kursiyere sertifikaları verildi.

MESLEKİ YETERLİLİK BELGESİ DE ALACAKLAR

Kursiyerlere eğitim veren öğretim üyesi ve eğitmenlere de teşekkür belgesi takdim eden TTSO Başkanı Erkut Çelebi, eğitimleri başarıyla bitiren gençleri tebrik ederek, "Şu anda Satış Elemanı alanında eğitimlerini tamamlayan 28 gencimiz sınavlarda başarılı olarak Mesleki Yeterlilik Belgelerini de aldı. Ön muhasebe alanı hariç diğer kursiyerlerimiz de Mart sonuna kadar Mesleki Yeterlilik Belgelerini alacaklar. Eğitimler sona erdi ancak projemiz devam ediyor. Bundan sonra İŞKUR ile Bireysel Eylem Planı (BEP) sürecinde iş arama süreçlerine destek verilecek. Oda olarak bu arkadaşlarımızın iş gücüne katılmalarına biz de elimizden gelen desteği vereceğiz" dedi.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Sağlık Turizmi Projesi sektörde sinerji oluşturdu

Haberi Oku