Güncel:
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

 Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi, Nisan ayı toplantılarının ikinci birleşimi Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç başkanlığında gerçekleştirildi. Başkan Genç, salonda bulunan meclis üyeleri, ilçe belediye başkanları, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve basın mensuplarını selamlayarak Meclis toplantısının açılışını yaptı. Başkan Genç, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’ne Hasan Selim’in atandığını ifade ederken Genel Sekreter Yardımcılıklarına Fatih Göktaş ile Erdoğan Beder, TİSKİ Genel Müdürlüğü’ne İbrahim Kul, genel müdür yardımcılıklarına ise Nurettin Tandoğan ve Ahmet Koz’un atandığını belirtti. 

YENİ BİR EĞLENCE ALANI OLACAK
Büyükşehir Belediyesi’nin şehirde yürüttüğü çalışmalarla ilgili bilgi veren Başkan Genç, “Skup kapsamında düzenlenen sürdürülebilir Kentsel Ulaşım Planı konusundaki çalışmalarımız sürüyor. Pazarkapı mahallemizdeki altyapı çalışmalarımız hızla devam ediyor. Oradaki birçok ünitemiz Büyükşehir Belediyemiz tarafından yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Pazarkapı yeni bir yaşam alanına dönüyor. Bu yıl bölgedeki çalışmalarımızı tamamlamak istiyoruz. Ortahisar Belediyemiz tarafından yaptığımız Tünel Akvaryum büyük bir çekim merkezi oldu. Onun güneyinde kalacak şekilde çocuklarımıza bir eğlence alanı için ihale işlemi yapıldı. Yamaç kaydırağından, atlı karınca oyunlarına kadar geniş bir eğlence alanı olacak. Planlanan bu çalışma Temmuz ayı içerisinde bitmiş olacak” dedi. 

ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR
Başkan Genç, “Otogarın yapımından sonra hem Ortahisar Belediyesi hizmet ünitelerimiz hem de Büyükşehir Belediyesi hizmet ünitelerimizin nakli söz konusu oldu. Ortahisar Belediyesi olarak Akoluk’ta yerleşkelerimizi tamamlayıp Fen İşleri, Destek Hizmetleri ve Temizlik İşleri olmak üzere tamamlayıp hizmeti almıştık. Tonya Pazaryeri ve Gençlik Merkezi inşaatımız devam ediyor. Kahramanmaraş Caddesi’nde başlattığımız cephe sağlıklaştırma çalışmaları Ortahisar ilçemizde birçok binada sürüyor. Akçaabat Pazaryeri ve otoparkımız bitmek üzere. Çayırbağı’nda yine pazar yeri ve otoparkı büyük oranla tamamlandı. Hizmete alacağız” diye konuştu. 

HAFİF RAYLI SİSTEME BİSMİLLAH DİYECEĞİZ
Hafif raylı sistemle ilgili bilgi veren Başkan Genç, “Seçim döneminde Trabzonlara söz verdiğim bir husus. Bu konuda şehrimizin evladı Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Abdülkadir Uraloğlu ile iki kez toplantı yaptık. Geldiğimiz aşamada daha önce Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararıyla birlikte alınan karar gereğince Ulaştırma Bakanlığı ile birlikte Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak protokolümüzü imza aşamasına getirdik. Çarşamba günü Ulaştırma Altyapı Bakanlığımız, genel müdürümüz Trabzon’umuzda olacak ve protokolümüzü imzalayarak bismillah diyeceğiz. Ben şimdiden bunun heyecanını yaşıyorum. Şehrimizde kent içi trafik sorununa önemli bir çözüm oluşturacağını düşündüğümüz yatırım. Çünkü sirkülasyonu yoğun olan bir bölgeden başlıyoruz. İlk etapta Akçaabat’ı ve Yomra'yı içerisine alacak bir şekilde olacak. İlk planda 8.7 kilometreyi içeren Akyazı Stadyumu, şehir hastanesi kompleksimizin oradaki yerleşkeden oradan başlayacak ve Meydan’a gelerek Atatürk Alanı’na ulaşacak. İlk planda 8.7 kilometremizin protokolünü imzalıyoruz. Projesini bitirip 2025 programına yetiştireceğiz. Yani bu konuda özel bir çaba ve özel bir gayreti inşallah ortaya koyacağız. Akabinde ikinci etabımızla üniversitemizle beraber havaalanına ulaşacağız” şeklinde konuştu.

FAALİYET RAPORU ONAYLANDI
Gündem maddesi olan 2023 yılı faaliyet raporu görüşülerek, oy çokluğuyla kabul edildi.


Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Soner Yıldırım: “Türk Bağımsızlık Hareketi...

Haberi Oku