Güncel:
Dünya Veteriner Hekimler Günü kutlandı

 

Trabzon Bölge Veteriner Hekimler Odası Başkanı Erol Sayın, İftira atanlara sessiz kalacağız demedik.

 

Nisan ayının son cumartesine denk gelen ve Dünya üzerinde tüm ülkelerle eş zamanlı kutlanan ''Veteriner Hekimler Günü'' Novotelde konser ve yemek etkinliği düzenlendi. 

Programda 25 yılını dolduran üyelere plaket taktim edildi. Kutlama programında konuşan Trabzon Bölge Veteriner Hekimler Odası Başkanı Erol Sayın, "Her yıl farklı bir tema ile kutladığımız günümüzün 2024 yılı teması ‘Veteriner Hekimler temel sağlık çalışanlarıdır’ olarak belirlenmiştir. Bu sebeple; Merkez konseyimiz ile birlikte 27 Nisan 2024 Cumartesi günü Ankara'da Anıtkabir ziyareti ve Ulus Meydanı'nda düzenlenecek olan etkinliğe katılacak olduğumuz için Trabzon'da meslektaşlarımızla bir araya geldik ve günümüzü çoşku ile kutlayacağız. Ramazan ayında düzenlemiş olduğumuz iftar etkinliğimizde Yunus Emre'nin dediği gibi kavga  için gelmedik, bizim işimiz gönüller kurmak dedik,  ‘’lakin meslektaşımız Mehmet Akif Ersoy'u unutmayalım ‘yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum, kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boynum’.

İFTİRA ATANLARA SESSİZ KALACAĞIZ DEMEDİK

Bu nedenle; İftira atanlara sessiz kalacağız demedik, dövmek, yermek isteyenlerle mücadele etmeyeceğiz demedik. Mesleği kendi çıkarları ve menfaatine, koltuklarını yükseltmek için kullananlarla mücadelemiz devam edecek. Mesleğimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Ne söylenmesi gerekiyorsa korkmadan, aman söylesem başıma bir hal gelirmi düşünmeden söylemeye devam edeceğiz. Kimseye yaranmak için susmayacağız. Kimsenin talimatı ile sessiz kalmayız. Koltuklarında hizmet için oturmayanları rahatsız etmeye devam edeceğiz. Fedakar meslektaşımızın gayretlerini görmezden gelip, görevini kendi çıkarları için kullananları ödüllendirenlerle mücadele etmeye devam edeceğiz. İşini iyi yapanları ödüllendirmenin en iyi yolu kötüleri cezalandırmaktan geçer.

Nazım'ın dediği gibi ölmek bişey değil, düşmanın inadına bir gün daha yaşamak istiyor insan, vazgeçme haketmeyenler kazanacak. Sendikaya biat eden yönetim şekilleri kabul edeceğimiz şeyler değil. Sendikaya şirin görünüp kendi makamlarını yükseltmek için mobbing uygulayanlara sırf bu yüzden kadim dostlukları bozmak isteyenlere karşı direnin ve fırsat vermeyin. Trabzon halkının sağlığı için çalışmaktan geri durmayacağız. Halk sağlığının teminatı sayın meslektaşlarımın Dünya Veteriner Hekimler Gününü kutluyorum." ifadelerini kullandı.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Soner Yıldırım: “Türk Bağımsızlık Hareketi...

Haberi Oku