Güncel:
Ekrem Yılmaz: '3 Ayda verilen taşıma belgesi 1 günde nasıl düzenlendi?”
 

Sürmene'de yaşanan Öğrenci-Dolmuş esnafı gerginliğinde Belgesiz taşıma yaptığı ortaya çıkan Trabzon J plakalı araca gece geç saatlerde izin belgesi düzenlediği ortaya çıktı.

Olayın başlama sebebi Sürmene -Trabzon taşıma hattında izinsiz ve belgesiz korsan çalışan J plakalı aracı durdurarak polise yakalatılmak istenmesinden başlanmıştı.

 

Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde olayla ilgili açıklama yapan Sürmene Şoförler Odası Başkanı Ekrem Yılmaz, Şoför esnafına sahip çıkarak belgeleriyle konuyu gündeme taşıdı. Kavga olayı sabah saatlerinde yaşanmış ancak belgenin gece geç saatlerde nöbetçi mahkemenin devam ettiği dakikalarda Büyükşehir Belediyesi tarafından onayladığının ortaya çıkması birçok soru işaretini gündeme taşıdı.

Ekrem Yılmaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Perşembe günü Sürmene'de bir olay oldu. Öğrenciler ve minibüs şoförleri arasında. Ben olayı duyduğumda olay savcılığa intikal etmiş. Savcı karakolda ifadeleri almış. Öğrencilerin ve şoförlerin gözaltına gerek yok diyerek serbest bırakılmışlardır. Tekrar gece saat 10.00'da bir durak görevlisi ve vatandaşlar gözaltına alınıyor. Sabaha kadar nezarette bekletiliyorlar. Saat 3'te karakoldaki şoförler adliyeye gönderiliyor mahkemeye çıkacaklar. Sürmene belediye başkanı ve bürokratlar beraber gelip hakimlerle görüşüyorlar. "Olay nedir?" diye soruyor başkan. Oradan çıkarken vatandaş ve şoförler soruyor neden gözaltındayız. Diyor ki onlara "soruşturma devam ediyor". Adalet Bakanı bile adliyeyi aramış bu konuyla ilgili" "Gece saat 11'de bu dört şahıs; 2 vatandaş, 1 durak görevlisi ve 1 şoför mahkemeye çıkıyor ve 2'si tutuklanıyor. Türkiye'ye haber oluyor. "Yol kesen gaspçı şoförler tutuklandı" diye. Biz olaya müdahil oluyoruz. Belediye başkanı "Sabahda gördünüz mü muhtarlara olan olayı?" diyor. İçişleri Bakanı bile beni aradı diyor. Daha önce de Cumhurbaşkanı beni aradı diye sosyal medyada paylaşımlar yapmıştı. İnternete bir yazı atıyor sonra algı yapıyor. Diyor ki "Biz Trabzon Valiliği, Sürmene Belediyesi ve kaymakamlık koordinasyonunda rektörlükle beraber belediye otobüslerini Sürmene'ye göndereceğiz. Kampüse kadar çıkacaklar. Bu nedir şimdi? Öğrenciler mağdur edildi. Biz onlara sahip çıkıyoruz."

"Aynı akşam belediye başkanı tweet atıyor: "Ben bu olayı nefretle kınıyorum. Öğrencilerin yanındayım. Belediye arabaları ile öğrencileri bedava taşıyacağım." Burada algı yapıldığını söylüyor şoförler. Ben de dedim ki "Neden hemen şoförü yargılıyorsunuz?" diye mesaj attım. Sabahında Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı öğrencileri topluyor. Öğrencilere yemek veriyor. Reklam yapıyor. Trabzon Belediye Başkanını tüm Sürmenelilere ve valilere, kaymakamlara, bakanlara ve milletvekillerine şikayet ediyorum."

“Çocuklardan bir tanesi tweet atıyor: 'Sürmene'de durdurulduk. Gasp edildik. Arabadan aşağıya alındık, darp edildik.' Kesinlikle böyle bir şey yoktur. Kesinlikle öğrenciler şoförleri dövmüştür. Bu da tespitlidir. Mobese görüntülerini ben izledim Öğrenciler kalabalık bir grup halinde şoför arkadaşlarımıza önce saldırdılar. Şoför arkadaşlarımız araç trafiğinde saldırıya uğradıklarında hareket halindeki araçların altında kalmaktan canlarını zor kurtarıp kaldırıma çıkmışlardır” dedi.

 

Haber: Arif AZAKArakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Soner Yıldırım: “Türk Bağımsızlık Hareketi...

Haberi Oku